algemeen

informatie:

praktijk:

vermeerdering

Azalea's

eigen kruisingen

divers:

home

rhodo-info

aanplant

zaaien

Japanse

eerste ##

knop en blad

over mijzelf

extra info

onderhoud

stekken

bladverliezende

## 2002

parken&tuinen

foto's bestellen

nieuwe Huisman Rhodo's

kruisen

enten

inheemse Azalea's VS

## 2003\4

Artikelen

Rhododendrons naar kleur:

index

wit

oranje

geel

Een rhodokruising van Bernhard Knorr 'Fabian' fraai donker paars met donkere spikkels

Knorr's rhododendron 'Late Wonder' omdat hij eind mei begin juni bloeit.

Rhododendrons naar kleur

roze

rood

blauw

species

   fotopagina duizenden foto's                 andere thema's        foto overzicht 

Fotografie

Mijn (ex)tuinen 'Park der Gärten'   ASA Convention 2003 Flowershow ARS Nederl. Rhodo. Vereniging
Kalmia latifolia "Indian Summer" in Maine wilde  flora Costa Blanca Bernhard Knorr rhodo's Hans Hachmann Rhodo's Joe Klimavic azalea's
Bernhard Knorr

Rhodoland

Bernhard Knorr Rhododendrons

'Atacama'  één van Bernhard's beste kruisingen

          Het doel van deze pagina is, het veredelingswerk van Bernhard Knorr  met Rhododendrons und Azaleen te presenteren. Wat hij met zijn enorme plantenkennis - zelfs onder de moeilijkste DDR- omstandigheden - tot stand gebracht heeft, moet op zijn minst voor de botanische wereld en daarbovenuit, bewaard blijven.
          Vanaf 1993 heb ik hem en zijn vrouw Karin leren kennen, eerst alleen per brief, toen zij nog in Dresden woonden. Daarna ook verschillende malen bezocht, zijn botanische 'nalatenschap' bewonderd en hen beiden gewaardeerd om hun grote gastvrijheid. 



'Carmencita'  een gecompliceerde Rh. austrinum kruising

een Japanse azalea kruising met hose-in-hose bloemen  'Dretonia hell-lila' = 'Haruko’(Mutter) × ‘Van Noordt’(Vater).

een echt fraaie kruising vind ik 'Günther Bickerich' = 'Sutchuara' × 'Angelique', Knorr,  in 1999 geselcteerd en benaamd

Een leven met planten

          "Ik vind het geweldig, op deze manier mensen te vinden, wier zielen dezelfde levensimpulsen volgen"
          
Dat schreef Bernhard mij op 28.12.93. En in deze zin heeft onze vriendschap zich verder ontwikkeld. 
           Dit alles begon, toen ik op de kwekerij van Johann Wieting (1989 gestorven) bij Westerstede een aantal mij onbekende Japanse Azalea's zag, die ik tot dan toe niet kende en die ik erg mooi en interessant vond. Johann vertelde mij, dat die van een zekere Bernhard Knorr kwamen, die ze gekruist had.
           Toen heb ik hem een uitgebreide brief geschreven en 2 jaar later hebben we elkaar in noord Duitsland ontmoet. Daarna hebben we hen herhaaldelijk in Dresden bezocht, waar ze woonden en een zomertuin hadden, niet ver van de Elbe. Moeilijkheden zijn hem en zijn vrouw bepaald niet bespaard gebleven, o.a. door de overstromingen in 2002 en vanwege gezondheid.
          Enkele jaren geleden waren ze bij ons in Nijensleek en we bezochten de bekende "Orchideeënhoeve" in Luttelgeest. Daarbij viel me op, dat Bernhard zo maar van afstand de (Latijnse) namen kon geven van verschillende orchideeën, die daar in de kassen stonden of in de showtuin. Wat hij allemaal weet!!. 
        Nu wonen zij in in Tharandt, ten zuiden van Dresden. Daar heeft hij ook nog enkele jaren gewerkt in het "Sächsische Landesarboretum", de "Forstbotanische Garten". Hier had hij als taak, om voor het nieuwe bospark waarin de noordamerikaaanse flora gepresenteerd wordt, de jonge planten op te kweken. Hij schrijft:".Das waren die schönsten 2 Jahre meines Berufslebens". Hier kon hij  in een bijzonder creatief en aangenaam collectief  erg plezierig werk verrichten. Maar beter dan wat ik hier samenvat, kan hij zelf over zijn leven schrijven. Leest u dus maar zijn levensverhaal:
Bernhard Knorr's "botanische levensverhaal". (Duits)
Lijst van Bernhard Knorr's  kruisingen
Album Bernhard Knorr  hybriden 1
Album Bernhard Knorr  hybriden 2
Album Bernhard Knorr  hybriden 3

'Diana Hemel'  een echt roodbloeiende kruising van Bernhard,  Bambola × ((Harri Günther × Johann) × Frühlingszauber))

een kruising met een lepidote (=kleinbladige) Rhododendron  'Erect'  =  Klon von Rh. nivale ssp boreale (syn. violaceum),  geselecteerd in 1986.

'Praemature Blotcup'  is een gevonden zaailing uit de 'Forstbotanischen Garten' in Tharandt = Kloon van Rhododendron oreodoxa Franch. var. oreodoxa, dus oreodoxa x ?


copyright © 2002-2020 | all rights reserved